Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ksiądz nagrywał nagie dzieci
Zagrali dla Krystyny - Charytatywny Turniej Piłkarski [WYNIKI]
Wyroki w sprawie gangu włamywaczy
Studniówka ZSZiO
home > Start > Aktualności > "Hej strzelcy wraz, nad nami Orzeł biały…"
Rozmiar tekstu:
AAA
TERESZPOL
2018.01.24 11:55

"Hej strzelcy wraz, nad nami Orzeł biały…"

22 stycznia 2018 roku z okazji 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Samorząd Uczniowski ZSS im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie we współpracy ze Szkolnym Kołem PTTK oraz Wójtem Gminy Tereszpol - p. Jackiem Pawlukiem zorganizował "Powstańczy patrol" - wspólny marsz na wzgórze "Polak".
"Hej strzelcy wraz, nad nami Orzeł biały…"
"Hej strzelcy wraz, nad nami Orzeł biały…"

W godzinach popołudniowych grupa uczniów, nauczycieli i rodziców niosąc flagi Polski i Węgier oraz biało-czerwone opaski, udała się na miejsce powstańczej bitwy pod Panasówką rozegranej z Rosjanami dnia 3 IX 1863 roku, by oddać hołd bohaterom walk o niepodległość. Po drodze "patrol" rósł w siłę, bo dołączali kolejni uczestnicy.

Po dotarciu na miejsce odśpiewano "Jeszcze Polska nie zginęła", przypomniano pokrótce historię powstania styczniowego i bitwy pod Panasówką, zapalono znicze, uroczyście wybrzmiała też "Rota" i "Boże, coś Polskę…". Znicze, płonące ogniska, skupienie, powaga i bycie razem przy powstańczych pomnikach współtworzyły patriotyczną atmosferę.

Uczestnicy patrolu - obecni i byli uczniowie ( min. Paweł Skiba, który lasem przedzierał się z Szozdów na nartach), rodzice, nauczyciele, pracownicy gminy mieli możliwość nie tylko uczcić pamięć o historycznym wydarzeniu i jego bohaterach, ale przede wszystkim zastanowić się przez chwilę, jak cenną wartością jest niepodległość Ojczyzny.

Organizatorzy składają podziękowania pracownikom gminy i sołtysowi wsi Panasówka za odśnieżenie trasy przemarszu i rozpalenie ognisk oraz policjantom z posterunku w Józefowie za czuwanie nad bezpieczeństwem.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Hej strzelcy wraz, nad nami Orzeł biały…", 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 1005
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
cfb-9b4
~ patriota   Patriotyzm nie jest zabawą, jest postawą i nie czepiaj się tylko sam pokaż swoją wdzięczność tym co za ciebie i o ciebie walczyli!
24 stycznia 2018
+1
-0
b33-419
~ zabawny   znowu się bawi ten wójt,a le atrakcje wymyśla takie które nie są zadaniem statutowym gminy,nie w godzinach pracy takie numery,po pracy albo w sobotę ,niedzielę - widocznie nie ma chłop co robić ,wielu mówi ,że już niedługo.
24 stycznia 2018
+0
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl