Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Gmina Biłgoraj promuje się w kraju
Trzy godziny zabawy
Osiedle Sitarska - Kępy z nowym przewodniczącym
Jeden dzień - sześć pożarów
home > Start > Aktualności > Obywatel Europy - czyli kto?
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Konkurs dla gimnazjalistów
2013.04.30 08:11

Obywatel Europy - czyli kto?

Kim dla mnie jest obywatel Europy? Co dla mnie oznacza obywatelstwo Unii Europejskiej? Jakie prawa i obowiązki przysługują obywatelom UE? Odpowiedz na te pytania, napisz esej i wygraj wyjazd do Brukseli. Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego ogłosiła konkurs na esej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego pt. "Obywatel Europy - czyli kto?". Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja 2013 r.
Obywatel Europy - czyli kto?
Obywatel Europy - czyli kto?

- W tym roku obchodzimy 20. rocznicę ustanowienia obywatelstwa Unii Europejskiej oraz Europejski Rok Obywateli, który został ogłoszony przez Komisję Europejską. W związku z tym, chcemy zainteresować młodzież z Lubelszczyzny ideą obywatelstwa Unii Europejskiej i korzyściami, jakie z sobą niesie to obywatelstwo - mówi Beata Chrostek, asystent Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskie j.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać pracę pisemną o temacie przewodnim "Obywatel Europy - czyli kto?". Praca powinna mieć formę eseju o objętości maksymalnie 5 stron A4. Uczestnik konkursu powinien w pracy pisemnej odpowiedzieć na następujące pytania: Kim dla mnie jest obywatel Europy? Co dla mnie oznacza obywatelstwo Unii Europejskie? Jakie prawa i obowiązki przysługują obywatelom UE? Uczestnik konkursu może również przedstawić swoją wizję obywatela Europy w wymiarze lokalnym. Pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 31 maja br. pocztą email na adres konkurs@lenalubelska.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Poselskie Posłanki do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej ul. H. Kołłątaja 3/6a 2 20 - 006 Lublin

z dopiskiem na kopercie: "Konkurs - Obywatel Europy

Wśród nadesłanych zgłoszeń Jury wyłoni trzy najlepsze prace konkursowe. Zwycięzca w nagrodę wyjedzie na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a pozostali laureaci wezmą udział w jednodniowym wyjeździe do Domu Unii Europejskiej w Warszawie (Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Punkt Informacyjny Unii Europejskiej) w Warszawie oraz Sejmu RP.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Obywatel Europy - czyli kto?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red. dodany
 
Odsłon: 3437
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
PL
a27-482
~ mały szmaciarz  Opowiadał mi znajomy jak pojechał w tamtym roku zrywać ogórki do Niemiec, płaca marna, warunki mieszkaniowe dla około trzystu osób jak w chlewie, ale nie o to chodzi, jest taka sytuacja że jakiś chłopina coś tam źle nazrywał i szwab zaczął wydzierać mordę na niego, wyciągnął ogórka ze skrzynki i coś tam zaczął pokazywać a później rzucił tym ogórkiem w niego, przyglądało się temu około stu Polaków i jak myślicie jak się zachowali?? To napiszę!! ogólny śmiech i rozbawienie wręcz nosili by szwaba na rękach!! zaczniemy być takim małym człowieczkiem Europy jak dojdzie do tego że za coś takiego poszkodowany wywali szwabowi w pysk a ta cała reszta nawsadza mu jeszcze kujawiaków, a puki co to jesteśmy szmatą Europy!!
3 maja 2013
+4
-0
PL
b79-e0f
~ cdn.  Nie ma jednego obywatela Europy. Ile krajów, tyle rodzajów obywateli. I tak np. obywatel Polak to dziad żyjący z jałmużny europejskiej i z tego, co zarobi za granicą. W kraju pracuje u kapitalisty na śmieciówie, za najniższą krajową. A zarobić musi na wielu: polityków, posłów, senatorów, działaczy, radnych, urzędników, duchownych, nauczycieli, policjantów, żołnierzy, szpicli, agentów, studentów, i tak dalej. Obywatel Polak jest znienawidzony przez wszystkich sąsiadów: Niemców, Czechów, Słowaków, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów, że o Rosjanach nie wspomnę. Obywatel Polak żyje w państwie źle zarządzanym, kosztownym, gdzie władza za nic nie odpowiada i ma tego obywatela, no wiecie gdzie.
I tu pytam naszych przedstawicieli w Unii, czy wszyscy obywatele w tejże Unii mają tak jak my, obywatele Polski?
1 maja 2013
+10
-0
PL
4bc-9ec
~ cyyt  Pomywacz sraczy na zachodzie ?A tu biedak do końca życia?Gdzie te płace unijne ?Ceny już są
30 kwietnia 2013
+5
-0
PL
a9f-7f7
~ x  Obywatel Europy - czyli kto? POTULNY , POSŁUSZNY , CAJĄCY SIĘ ROBIĆ W BALONA .
30 kwietnia 2013
+7
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl
x