Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Studniówka ZSZiO
Tymczasowy areszt dla 37-letniego włamywacza
Pijana matka jechała z dwójką dzieci
Sędzia biłgorajskiego sądu kandydatem do KRS
home > Start > Kraj
REKLAMA

Archiwum

luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Dziś 22 lutego

Kino BCK 22 lutego

Więzień labiryntu: Lek na śmierć
Czytaj o filmie na filmweb.pl
 
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Czytaj o filmie na filmweb.pl
 

Nie przegap

Nadchodzące

REKLAMA
dziś
-2/-5°C
jutro
-3/-6°C
pojutrze
-6/-10°C
Biuro Rachunkowe Poltax mgr Grzegorz Branewski
Oferujemy: * pełną obsługę rachunkową firm * rozliczenia z US i ZUS * analizy finansowe * rozliczenia roczne * wnioski kredytowe * biznesplanyPoltax ul. Kościuszki 73 23-400 Biłgoraj

Sonda z dnia 14.02

Które zadanie w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego powinno zostać wykonane?

Katalog firm

Aktualności

Prawo demografii. Timmermans: bez inwestycji w Afryce nie powstrzymamy migracji
Migracja będzie wielokrotnie większym wyzwaniem dla Europy, jeżeli nie rozwiążemy problemu u źródła poprzez znaczące inwestycje w Afryce - powiedział  wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 
Kraj | dodany 2 lutego 2018
 0 59
 
Ile zarabiają partie i gdzie jest najwięcej działaczy?
Na koniec 2016 r. z 86 zarejestrowanych partii politycznych aktywną działalność prowadziły 72 partie, tj. o 3 więcej niż w 2014 r. Partie, które wzięły udział w badaniu, zadeklarowały łącznie blisko 251 tys. członków, o ...
 
Kraj | dodany 2 lutego 2018
 0 83
 
202 tys. cudzoziemców ubiegało się o zezwolenia na pobyt w Polsce w 2017 r.
W ubiegłym roku wnioski dotyczące legalizacji pobytu złożyło odpowiednio o 33 i 71 proc. osób więcej niż w 2016 oraz 2015 r. O zezwolenia na pobyt ubiegało się 192 tys. obcokrajowców z państw trzecich (spoza UE).
 
Kraj | dodany 1 lutego 2018
 0 80
 
Budżet za 2017 r. z rekordowo niskim deficytem. Pomógł VAT
Dochody budżetu państwa w 2017 r. według szacunkowych danych wyniosły 350,5 mld zł, wydatki 375,9 mld zł, tj.. 97,7 proc., a deficyt 25,4 mld zł, tj..42,7 proc. w porównaniu do roku 2017.
 
Kraj | dodany 1 lutego 2018
 0 72
 
Ubój na użytek własny. Resort rolnictwa zapowiada nowe zasady
Proponuje się ułatwienia w zdobywaniu kwalifikacji przez osoby, które będą dokonywać uboju zwierząt kopytnych w gospodarstwie na własny użytek.
 
Kraj | dodany 1 lutego 2018
 0 133
 
Wyjątkowa sytuacja. Szpital nie wpuścił kontrolerów NIK
Prezes NIK skierował zawiadomienie do prokuratury w związku z udaremnieniem kontrolerowi NIK przeprowadzenia czynności kontrolnych w spółce Nowy Szpital w Olkuszu.
 
Kraj | dodany 1 lutego 2018
 0 107
 
Od 1 lutego nie ma już BOR. W zamian Służba Ochrony Państwa
Formacja wyspecjalizowana w ochronie najważniejszych osób i obiektów w państwie, liczniejsza i wyposażona w nowe narzędzia - taka będzie Służba Ochrony Państwa, która od jutra (1 lutego br.) zastępuje Biuro Ochrony Rządu.
 
Kraj | dodany 1 lutego 2018
 0 68
 
Niemal 3 mld zł na inwestycje Polskiej Spółki Gazownictwa - spółki z grupy PGNiG
W latach 2018-2019 PSG przeznaczy na inwestycje 2,86 mld zł. M.in. na gazyfikację niezgazyfikowanych miejscowości i budowę nowych sieci dystrybucji gazu.
 
 
Via Baltica w budowie ? jest umowa na kolejny odcinek
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 30 stycznia umowę na zaprojektowanie i budowę 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61, z Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa.
 
 
Noc bez procentów. Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22
Gminy będą mogły zakazywać sprzedaży alkoholu w nocy - zakłada nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości, którą we wtorek podpisał prezydent.
 
 
Niedziele bez handlu. Prezydent podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele
Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę ograniczającą handel w niedziele i święta. Za naruszenie zakazów będzie grozić grzywna od 1 tys. do 100 tys. zł.
 
 
UOKiK ostrzega: uważaj na wadliwe czujniki czadu
Inspekcja Handlowa skontrolowała 104 modele czujników, czyli ponad połowę dostępnych na polskim rynku. Zakwestionowano aż 41 modeli.
 
 
Polska gospodarka mocno przyspiesza. Duże wzrosty kluczowych wskaźników
Według wstępnego szacunku produkt krajowy brutto (PKB) w 2017 roku był realnie wyższy o 4,6 proc. w porównaniu z 2016 r., wobec 2,9 proc. w 2016.
 
 
Rada na mieszkania. Premier powołał Radę Mieszkalnictwa
Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek Radę Mieszkalnictwa. Obok Morawieckiego, w jej składzie będzie sześciu ministrów, prezes Rządowego Centrum Legislacji oraz prezes BGKN Mirosław Barszcz. Rada ma koordynować wszystkie działania rządu związane z realizacją programu Mieszkanie plus.
 
 
Demograf: coraz więcej małżeństw polsko-ukraińskich<strong>W ostatnich latach 2,5-krotnie zwiększyła się liczba rejestrowanych w Polsce małżeństw polsko-ukraińskich. Jest to konsekwencja pojawienia się w ostatnich czterech latach dużej liczby ukraińskich imigrantów w Polsce - uważa demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.</strong>
W ostatnich latach 2,5-krotnie zwiększyła się liczba rejestrowanych w Polsce małżeństw polsko-ukraińskich. Jest to konsekwencja pojawienia się w ostatnich czterech latach dużej liczby ukraińskich imigrantów w Polsce - uważa demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.
 
 
Jak napisać
Pracownicy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Telefonicznej Poradni Językowej odpowiadają na pytania o pisownię.
 
 
Kto lepszy do rządzenia? PAN zbadała opinie
Mężczyźni lepiej nadają się do polityki niż kobiety ? tak uważa ponad jedna trzecia mężczyzn i niemal jedna czwarta kobiet zbadanych przez IRWiR PAN.
 
 
Tata w pracy, mama w domu. Resort pracy o urlopach rodzicielskich
Jeden na sto urlopów rodzicielskich to urlop wykorzystany przez tatę ? wynika z danych resortu pracy. Mężczyźni chętniej korzystają z urlopu ojcowskiego.
 
 
Koniec akcji ratunkowej pod Nanga Parbat
Elisabeth Revol odnaleziona; Tomasz Mackiewicz został pod szczytem. W niedzielę zakończyła sie wyprawa ratunkowa pod Nanga Parbat.
 
 
NIK: w szkołach nie było wystarczającej opieki psychologiczno-pedagogicznej<strong>W latach 2014-2016 dzieciom i młodzieży szkolnej nie zapewniono wystarczającej opieki psychologiczno-pedagogicznej - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło wnioski z raportu, jednak nie zgadza się z ogólną oceną.</strong>
W latach 2014-2016 dzieciom i młodzieży szkolnej nie zapewniono wystarczającej opieki psychologiczno-pedagogicznej - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło wnioski z raportu, jednak nie zgadza się z ogólną oceną.
 
 
Spada liczba dłużników alimentacyjnych w prywatnych rejestrach<strong>Po raz pierwszy liczba dłużników alimentacyjnych notowanych w prywatnych rejestrach zaczęła spadać. W ostatnich miesiącach 2017 r. w BIG InfoMonitor ubyło ich prawie 4 tys., zaś kwota zaległości zmalała o blisko 170 mln zł do 11,17 mld zł - poinformował BIG InfoMonitor.</strong>
Po raz pierwszy liczba dłużników alimentacyjnych notowanych w prywatnych rejestrach zaczęła spadać. W ostatnich miesiącach 2017 r. w BIG InfoMonitor ubyło ich prawie 4 tys., zaś kwota zaległości zmalała o blisko 170 mln zł do ...
 
 
Coraz mniej biedy w Polsce. Gdzie w Polsce żyje się najskromniej?
Stopniowo zmniejsza się zasięg ubóstwa w Polsce - wynika z najnowszych danych GUS. Nadal częściej niż przeciętnie biedy doświadczali mieszkańcy wsi i małych miast.
 
 
Dron antysmogowy - bat na palących odpadami
Na Śląsku ruszyły testy drona pomagającego wykryć przypadki łamania przepisów antysmogowych (np. palenia odpadami). Umożliwia on m.in. analizę składu chemicznego dymu wydobywającego się z kominów. Dzięki niemu już w pierwszej godzinie testów katowicka straż miejska ...
 
 
Będzie elektroniczna legitymacja szkolna
Ministerstwo edukacji chce, by od 1 września uczniowie mogli dostawać legitymacje szkolne w wersji elektronicznej.
 
«<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10>»
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnio na forum

Najnowsze zdjęcia czytelników

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl