Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Studniówka ZSZiO
Tymczasowy areszt dla 37-letniego włamywacza
Pijana matka jechała z dwójką dzieci
Sędzia biłgorajskiego sądu kandydatem do KRS
home > Start > Kraj
REKLAMA

Archiwum

luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Kino BCK 21 lutego

16:45
Więzień labiryntu: Lek na śmierć
Czytaj o filmie na filmweb.pl
 
19:30
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Czytaj o filmie na filmweb.pl
 

Nie przegap

Nadchodzące

REKLAMA
dziś
-0/-6°C
jutro
-2/-5°C
pojutrze
-3/-6°C
Posadzki Miksokretem
Wykonujemy posadzki Miksokretem Estrich Boy, na rynku od 1992 roku.

Sonda z dnia 14.02

Które zadanie w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego powinno zostać wykonane?

Katalog firm

Aktualności

W całej UE to Polacy i Rumuni wytwarzają najmniej śmieci
Najwięcej odpadów ? w przeliczeniu na jednego mieszkańca ? w UE wytwarzają Duńczycy (777 kg rocznie na osobę), Maltańczycy (647 kg), Cypryjczycy (640 kg), Niemcy (626 kg) i Luksemburczycy (614 kg. Najmniej ? Polacy (307 ...
 
 
Prawie 200 firm chce zbudować prototyp polskiego auta elektrycznego
Kilkanaście projektów e-samochodów wpłynęło do spółki ElectroMobility Poland, która planuje rozpocząć budowę prototypów - poinformowała EMP. Dodano, że konsorcja złożone łącznie z prawie 200 firm o różnych kompetencjach chcą uczestniczyć w budowie e-aut.
 
 
Miasta grożą mandatami za palenie śmieci w piecach. Czym nie wolno palić?
Straż Miejska w Gdańsku wraca do pobierania próbek z pieców. Analiza składu chemicznego popiołu rozstrzygnie, czy ich właściciele używają odpadów jako opału.
 
 
Milionowe wyłudzenia dotacji z PARP. Zatrzymani prezesi spółki
Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali 4 osoby ze ścisłego kierownictwa mieleckiej spółki akcyjnej z branży produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Usiłowali wyłudzić ponad 27,7 mln zł dotacji od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
 
 
Gdzie najszybciej rozliczysz swój PIT? Świętokrzyskie na czele
Kto rozlicza się wcześniej i wysyła PIT-y online, ten szybciej dostaje zwrot podatku. W ubiegłym roku podatnicy, składający e-deklaracje PIT w styczniu, otrzymali pieniądze średnio już po 23 dniach.
 
 
Grypa atakuje. Lekarze: szczyt zachorowań jeszcze przed nami
Lekarze przypominają: jeśli nie chcesz się zarazić grypą, to w miarę możliwości unikaj dużych skupisk ludzkich i często myj ręce.
 
 
Powoływali się na wpływy w specsłużbach. CBA zatrzymało 8 osób
Agenci katowickiej Delegatury CBA zatrzymali 8 osób w sprawie dotyczącej m.in. zorganizowanej grupy przestępczej, która powoływała się na wpływy w służbach specjalnych SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, Policji, ministerstwach, urzędach celno-skarbowych.
 
 
Przedłużamy termin w konkursie
Uczestniczyłeś w warsztatach Prasowej Akademii Funduszy Europejskich? Prześlij nam  swój artykuł i wygraj płatny staż w PAP. Termin przesyłania zgłoszeń przedłużamy do 15 lutego 2018 r.
 
 
Catering pod lupą
Inspekcja Handlowa sprawdziła 83 firmy cateringowe, które przygotowują posiłki dla szpitali, szkół, domów dziecka, sanatoriów. Kontrolerzy wykryli nieprawidłowości u ponad 70 proc. przedsiębiorców. Firmy używały przeterminowanych produktów, nie podawały informacji o alergenach, stosowały tańsze zamienniki, ...
 
 
Płuca Europy. Komitet Regionów nt. strategii leśnej Unii Europejskiej
Lasy pokrywają 43 proc. powierzchni Europy, a własność samorządów to trzecia najczęstsza forma własności lasów na Starym Kontynencie ? wskazuje Komitet Regionów.
 
 
Szkoła krzepi. KE: osoby z wyższym wykształceniem żyją 10 lat dłużej
Polacy posiadający wyższe wykształcenie żyją średnio prawie 10 lat dłużej od osób, którenie ukończyły szkoły na poziomie kształcenia średniego ? wynika z raportu nt. zdrowia w UE opublikowanego przez Komisję Europejską.
 
 
Do poprawy. NIK o kształceniu uczniów z niepełnosprawnościami
Nadmierna liczebność klas, niewłaściwie organizowane zajęcia dodatkowe i bariery architektoniczne ? takie błędy w kształceniu uczniów z niepełnosprawnościami wskazuje NIK.
 
 
Ważne zmiany dla pracowników i pracodawców. Senat przyjął ustawę o e-aktach
Senatorowie przyjęli w piatek bez poprawek ustawę dotyczącą elektronizacji i krótszego okresu przechowywania akt pracowniczych. Ustawa trafi teraz do Prezydenta. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2019 r. 
 
 
Iluminacja z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa
21 stycznia 2018 roku przypada 144. rocznica urodzin Wincentego Witosa. Z tej okazji na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać po zmroku okolicznościową iluminację.
 
 
Europejski Trybunał Obrachunkowy kontroluje i chwali Polskę
350 dni ? tyle średnio spędzają na kontrolach w naszym kraju audytorzy Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Polska jest jednym z czterech państw Wspólnoty najczęściej odwiedzanych przez unijnych kontrolerów. Pozostaje też liderem prawidłowego wydatkowania środków UE. Podczas ...
 
 
Andrzej Konieczny został dyrektorem generalnym Lasów Państwowych
19 stycznia minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał Andrzeja Koniecznego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
 
 
Mieszkanie plus priorytetem. Rząd Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca w rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji. " class="img_artykulu" style="width:120px; height:auto;">
Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca w rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce ...
 
 
Premier odebrał meldunki służb usuwających skutki orkanu Fryderyka
W piątek premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński odebrali meldunki dotyczące sytuacji w kraju po przejściu orkanu ?Fryderyka". Podczas wideokonferencji szefowie służb i wojewodowie podkreślili, że sytuacja ustabilizowała się, a służby na bieżąco usuwają ...
 
 
Jak się żyje babciom i dziadkom. Najważniejsze liczby
Prawie jedna czwarta ludności Polski to osoby po sześćdziesiątym roku życia. Przeciętne świadczenie emerytalne z ZUS wyniosło w 2016 r. 2205 zł. Z okazji Dnia Babci i Dziadka GUS przygotował najważniejsze informacje o polskich seniorach.
 
 
Bilans orkanu Fryderyka. Niemal 30 tys. odbiorców bez prądu.
O godz. 6 rano bez prądu pozostawało 29 178 odbiorców, najwięcej w województwie wielkopolskim - podało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 673 razy - poinformował PAP rzecznik PSP st. ...
 
 
Największy zakup pociągów w historii polskich spółek kolejowych
Samorządowa spółka Koleje Mazowieckie podpisała w środę umowę na zakup 71 nowych pociągów. Wartość zamówienia to aż 2,2 mld zł.
 
 
Resort finansów zachęca: rozlicz PIT ze skarbówką
Wszyscy podatnicy, którzy składają roczne zeznania na formularzu PIT-37, mogą liczyć na wsparcie administracji skarbowej. Wystarczy, że złożą krótki wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy wypełni za nich deklarację podatkową. PIT za podatnika rozliczy urząd skarbowy.
 
 
Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. W tych regionach jest ich najwięcej
W latach 2014-2016 w porównaniu do lat 2013-2015 w sektorze przedsiębiorstw przemysłowych odnotowano wzrost udziału przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie o 1,4 p. proc. do 20,3%. W usługach natomiast wskaźnik ten zwiększył się o 3,9 p. proc. ...
 
 
Ogłoszono przetarg na obejście Węgierskiej Górki. Zniknie wąskie gardło do granicy z Czechami
15 stycznia 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem transportu i budownictwa Republiki Słowackiej Arpádem Ersekiem. W toku spotkania minister Adamczyk poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S1 - ...
 
«<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10>»
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnio na forum

Najnowsze zdjęcia czytelników

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl