"Lublin Europejską Stolicą Kultury Oczami Niepełnosprawnych" - taką nazwę nosi konkurs plastyczny, organizowany dla osób niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego. Jego organizatorem jest Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych - Sejmik Wojewódzki.
Celem organizowanego konkursu jest promowanie i popularyzacja twórczości plastycznej osób z niepełnosprawnością, zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego.
W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, zamieszkująca na terenie województwa lubelskiego oraz posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez uprawnione organy (bez względu na stopień niepełnosprawności), mająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych.
Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane do 30 września 2010. O zakwalifikowaniu pracy do konkursu decyduje data stempla pocztowego. Do konkursu dopuszczone zostaną prace nieuszkodzone, nie mniejsze niż A4 i nie większe niż B2 (50cm x 70cm). Każdy Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 prac. Ich technika wykonania to malarstwo, rysunek, grafika, bądź collage.
Spośród zgłoszonych prac Jury przyzna 3 główne miejsca, oraz wyróznienia. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa.
Ocena prac i wyłonienie laureatów nastąpi 30 października 2010 r. Jury konkursu pod uwagę będzie brało m.in. jakość oraz kreatywność zgłoszonych prac.
Prace Uczestników Konkursu zostaną podzielone na trzy grupy wiekowe. Pierwsza grupa do lat 9, druga grupa od 10 do 16 lat, oraz trzecia grupa od 17lat i powyżej.
Prace konkursowe wraz z wypełnioną i podpisaną przez Uczestnika(w przypadku niepełnoletnich podpis rodzica) Kartą Zgłoszeniową należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście z dopiskiem "Konkurs Plastyczny - Województwo Lubelskie" na poniższy adres.
Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych - Sejmik Wojewódzki.
ul. Al. Racławickie 44D
20 - 043 Lublin
Tel/fax 81 432 83 46
Regulamin konkursu, oraz karty zgłoszeniowe dla uczestników dostepne są na stronie www.lfoon.lublin.pl
GB
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Niepełnosprawni malują Lublin, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne. Dzięki Tobie Forum może być lepsze! Klikaj w ikonę kosza aby zgłosić wpis do usunięcia z powodu nadużycia.
Przede wszystkim od pracodawców należy oczekiwać, żeby zatrudniali osoby niepełnosprawne, a z tym niestety kiepsko. Zresztą w ogóle z miejscami pracy krucho nawet dla zdrowych absolwentów wyższych uczelni.Z drugiej strony obowiązuje bezsensowna możliwość, że każdy kto chce może pracować nawet przez wiele lat mimo, iż już dawno jest w wieku emerytalnym. W konsekwencji "starcy po układach" zajmują miejsca pracy, które powinne być dla młodzieży. Należałoby przywrócić bardzo dobrą zasadę obowiązku przejścia na emeryturę w przewidzianym ustawą wieku, żeby w ten sposób dopuścić do pracy młodszych. Oficjalnie wielki krzyk, że w przyszłości będzie problem, bo spadek demograficzny, a mimo to blokuje się miejsca pracy dla młodzieży. Nieporozumieniem jest obecnie obowiązująca możliwość zarabiania emerytów bez ograniczeń, którzy oprócz emerytury nadal zarabiają ile tylko się da. Oczywiście tak dobrze mają osoby mające kumoterskie, bądź polityczne układy. Siedzą niektórzy "do końca świata" , czasem mając już nawet problem z utrzymaniem kontroli nad moczem, a szczególnie ze znajomością nowych przepisów i na pewno ktoś młodszy byłby lepszym pracownikiem. Tymczasem upokarzana bezrobociem młodzież po studiach, pałęta się po zmywakach za granicą itp. Apel do władzy, że to zmienić. Oczywiście należy też mieć na uwadze niepełnosprawnych. Chociaż w Biłgoraju chyba nie jest najgorzej, bo jest specjalny ośrodek i od lat niepełnosprawni mają zatrudnienie w spółdzielniach: "Promień" czy też w innym zakładzie dla osób z problemami wzroku.
Biłgoraj mógłby sie uczyć od lublina inwencji w działaniu na rzecz niepełnosprawnych. Ta zasyfiała dziura nie ma nawet dobbrej oferty sportowo-rekreacyjnej dla zadnego typu choroby. Nie wspomne o miejscach pracy których jest równe ZERO. Pomine brak kursów, orzeczników zusów, którzy nie przynają rent potrzebującycm a kantuja na rzecz swoich "lekko uposledzonych ruchowo" znajomych. Uczcie sie od wiekszych miast, od Wrocławia gdzie pomoc dla niepełnosprawnych jest na najwyższym poziomie.
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się. Wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Organoterapia czyli regeneracja tkanek ludzkich nach Prof.dr.med.Theurer to sensacyjna terapia w walce z nowotwo rem.Niestety w Polsce lekarz nic nie wie ...
Jak sie dostać do Dr Gdańskiej w jakie dni poniedziałek wtorek sroda i o której godzinie jechać na to pogotowie mam problemy z dzieckiem mieszkamy pod Biłgorajem w Korczowie