Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Studniówka ZSZiO
Sędzia biłgorajskiego sądu kandydatem do KRS
Rok w kulturze i sporcie podsumowany
Autobus z 50 pasażerami w rowie
home > Start > Aktualności > Trzeba coś zrobić ze ściekami
Rozmiar tekstu:
AAA
KSIĘŻPOL
2017.08.19 08:57

Trzeba coś zrobić ze ściekami

Mieszkańcy gminy Księżpol domagają się rozwiązania problemu ze ściekami z sąsiedniej gminy Tarnogród, które utrudniają życie mieszkańcom miejscowości Płusy. Na ich prośbę rada gminy przyjęła na ostatniej sesji stanowisko, które przekaże instytucjom i organom, mogącym zmienić obecny stan rzeczy.
Trzeba coś zrobić ze ściekami
Trzeba coś zrobić ze ściekami

Chodzi o przykry zapach ze ścieków, trafiających do gminy Księżpol z zakładu przechowywania owoców i warzyw, który znajduje się tuż przy granicy z gminą Tarnogród.

- Ze względu na ograniczone moce przerobowe miejscowa oczyszczalnia zrzuca nieczystości do cieku "Złota Tarnogród", a potem łączą się one ze Złotą Nitkąi wpływają do Tanwi. Wydobywający się z nich fetor, szczególnie w ciepłe dni, jest nie do zniesienia, dlatego wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w różnych instytucjach, ale to nie przynosi oczekiwanych efektów - mówią mieszkańcy Płus.

Podczas ostatniej sesji radni odwiedzili tę miejscowość, a po sprawdzeniu sytuacji na miejscu przyjęli stanowisko, które chcą przesłać m.in. do wojewody lubelskiego, starosty biłgorajskiego, zamojskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie i do parlamentarzystów.

UG Księżpol
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Trzeba coś zrobić ze ściekami, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
UG Księżpol dodany
 
Odsłon: 2215
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
6ea-9da
~ Ave--ja   z oczyszczalnia ogolnie trzeba cos zrobic , mieszka sie wtym rejonie bardzo niekomfortowo , smrod itp , dzwponienie do tych urzedasow nic nie daje , nie po to tyle aksy bylo wspadzone w ta niby nowoczesna oczyszczalnie ,jak sie wydaje .moze warto by bylo nasrac na biurka urzedasow aby sioe przekonali jak naprawde jest ,,,
19 sierpnia 2017
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl