Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
"Łabędź" sprzedany
20 mln na przebudowę dróg
Odkryto zwłoki nad Ładą
Wypadek motocykla, helikopter transportował rannego
home > Start > Aktualności > Szkoły zlikwidujesz, budżetu nie uratujesz
maj 2012
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące

dziś
28/14°C
jutro
20/14°C
pojutrze
17/10°C
Posadzki Miksokretem
Wykonujemy posadzki Miksokretem Estrich Boy, na rynku od 1992 roku.
REKLAMA

Sonda z dnia 30.03

Czy uważasz, że Powiat Biłgorajski jest bezpieczny?

Katalog firm

REKLAMA

Społeczność

BIŁGORAJ Pikieta przed Urzędem Miasta - relacja foto i video
2012.01.24 16:25 | aktualizacja: 2012.01.25 08:51

Szkoły zlikwidujesz, budżetu nie uratujesz

Między innymi takie właśnie hasło wykrzykiwali uczestnicy pikiety, zorganizowanej w obronie dwóch biłgorajskich placówek: Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 2. Zgromadzenie zostało zorganizowane przez rodziców, a odbyło się we wtorkowe popołudnie 24 stycznia br.
Szkoły zlikwidujesz, budżetu nie uratujesz
Szkoły zlikwidujesz, budżetu nie uratujesz

Przed Urzędem Miasta w Biłgoraju zebrali się rodzice dzieci uczęszczających do obu szkół, pedagodzy, a nawet przedstawiciele nauczycielskiej Solidarności. Wszystkim demonstrujących wspierał także poseł Piotr Szeliga.

Zabrakło jedynie dyrekcji "czwórki" oraz gospodarza miasta. Mimo, że rodzice okrzykami próbowali wymusić na burmistrzu pojawienie się w drzwiach Magistratu, ten postanowił, że nie będzie uczestniczył w zgromadzenie. Jak usłyszeliśmy w sekretariacie włodarz postanowił zaczekać z rozmowami do jutra, kiedy to ma zostać zorganizowane spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 4. Wtedy wysłucha argumentów i odpowie na zarzuty.

Podczas półtoragodzinnej pikiety przed Urzędem Miasta protestujący przedstawiali swoje prośby odnośnie zaniechania zamiaru likwidacji obu jednostek. W imieniu rodziców z Gimnazjum Nr 2 apel odczytała Magdalena Ruman. Mówiła m.in. o doskonałych warunkach w jakich obecnie może uczyć się młodzież. Pytała o cel nadawania szkole imienia, gdy teraz ta sama placówka ma zostać zlikwidowana. - Dlaczego w mieście zadłużonym na 33 mln szuka się oszczędności na oświacie. Oświata nigdy nie była i nie będzie dochodowa w sensie materialnym. Oświata ma kształcić i wychowywać, a nie zarabiać. Powszechnie wiadomo o zamiarze zamykania gimnazjów w gminie. Wiemy, że znaczna liczba uczniów z tych placówek będzie zainteresowana uczęszczaniem do gimnazjum. Może powtórzyć się sytuacja z pierwszych lat po reformie, gdy gimnazja miejskie były przepełnione, a gminne jeszcze nie powstały. Dlaczego burmistrzowi tak zależy na wyrzuceniu Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju z budynku przy ul. Nadstawnej- dopytywała Magda Ruman.

Nie zabrakło także głosów oburzonych planami zlikwidowania Szkoły Podstawowej Nr 4. - My rodzice dzieci jesteśmy przeciwni, aby reperować budżet miasta kosztem naszych dzieci - grzmiała jedna z matek i dodała: - Szkoła jest naszą czterdziestoletnią tradycją. Zamiast się z tego cieszyć, jesteśmy pogrążeni w lęku o los naszych dzieci, bo one są tu najważniejsze.

Ostatecznie zaplanowana na dwie godziny demonstracja zakończyła się pół godziny wcześniej. Jednak z całą pewnością zwróciła uwagę na problem reorganizacji sieci placówek oświatowych, nie tylko uwagę władz, ale również zwykłych przechodniów, którzy zatrzymywali się także by wesprzeć protestujących rodziców.

red.
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Szkoły zlikwidujesz, budżetu nie uratujesz, 5.0000 out of 5 based on 6 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 12505

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (27)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Kod z obrazka:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Dzięki Tobie Forum może być lepsze! Klikaj w ikonę kosza Kosz aby zgłosić wpis do usunięcia z powodu nadużycia.
Najwyżej oceniane komentarze
~ Troll
Oceniano 48 razy  +28   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Niedługo będę się bał otworzyć lodówkę, bo Szeliga wyskoczy.
Wszystkie komentarze
~ do trolla - jesteś bardzo prymitywny
Oceniano 4 razy  0   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
troll - PRYMITYW
~ jardin
Oceniano 2 razy  -2   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
a co z budynkiem szkoły?może sprzedadzą i kasa pójdzie na BCK ?
~ pikieciarz z Goraja
Oceniano 10 razy  0   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Czy to prawda , że szef związku nauczycielskiego Solidarność nauczyciel z RCEZ w Biłgoraju jechał po pijanemu miał 19 promila alkoholu we krwi i zatrzymała go POLICJA?
REKLAMA
~ zz
Oceniano 9 razy  -3   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Kochani, troszkę wyrozumiałości i dobrego serca dla nauczycieli.
Gdzie oni znajdą pracę, jak nic nie umieją i inteligencją też zazwyczaj nie grzeszą.
~ golum
Oceniano 11 razy  -9   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
likwidować!!! miasto zaoszczędzi na 14 dla nauczycieli
~ fighter
Oceniano 10 razy  -2   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
ma-to-ły nie zabierajcie im tej szkoły ...;.
~ lan
Oceniano 8 razy  +2   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Tutaj nie chodzi o oszczędności, bo gdyby tak było to:
1. zlikwidowanoby SP-4 i Gim Nr2.
2. Gimnazjum Nr 1 przeniesionoby do SP-5.
Budynek po Gimnazjum należałoby sprzedać
lub wynająć. Ludzi pracujących w SP-4 i Gim Nr2 zatrudnić we wszystkich szkołach na terenie miasta (jest taka możliwość bez dodatkowych nakładów) - nie należy krzywdzić ludzi, którzy chcą pracować i nie powiększać bezrobocia w mieście.
Oszczędności największe, straty nie poniesie nikt. Dlaczego nie tak,dlaczego nikt o tym nie mówi??
~ Cukierek
Oceniano 21 razy  +1   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Zdjęcia okropne.Chłopie,czy naprawdę musisz małpować durne trendy pseudo fotografów współczesnych przekonanych o swojej oryginalności kiedy tak naprawdę kaleczą rzemiosło bo nie stać ich na ciekawy punkt widzenia ? Domyślam się że używasz także słowa jakże modnego dziś wśród "małp" które powtarzają ciągle "dokładnie".
~ a
Oceniano 11 razy  +5   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
W szkołach jest taki poziom jaki reprezentują dzieci do nich uczęszczające. Winą za taki stan rzeczy należy obarczyć przede wszystkim rodziców a nie nauczycieli. Skoro "elita", która zajmuje się zarządzaniem miasta reprezentuje niski poziom(efekty gospodarowania widać na każdym kroku, nie trzeba nawet przywoływać osobistości typu dyrektor OSiR) to trudno wymagać zwykłych obywateli aby ich dzieci nagle wykazały ponadprzeciętne zdolności.W naturze nic nie dzieje się bez przyczyny. Na likwidacji placówki najbardziej ucierpią pracownicy oraz dzieci, które stały się towarem przesuwanym z miejsca na miejsce. Uczniowie nie mogą ponosić odpowiedzialności za głupotę dorosłych.
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 7 razy  +3   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
W każdym demokratycznym kraju kapitalistycznym wszyscy mają prawo do protestów w "walce" o swój byt, w ramach obowiązującego prawa. Zacznę chodzić, jako obserwator, na protesty w Biłgoraju, bo naprawdę są dobrze zorganizowane - zwłaszcza wizualnie i propagandowo - mimo, że bierze w nich udział niewiele osób. Przy okazji można zobaczyć władzę z prowincji i Warszawy oraz zapoznać się z żądaniami protestujących. Jednak życzę wszystkim, aby akcji protestacyjnych było jak najmniej, a wszelkie konflikty były rozstrzygane przy stole rokowań.
~ kropka
Oceniano 10 razy  0   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
co w tym Bilgoraju sie dzieje, za moich czasow czegos takiego nie bylo, szkoly zamykac co to ma byc jakas wielka masakra .
~ Mieszkaniec
Oceniano 8 razy  +4   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Takie czasy, to pierwsze u nas pikiety i protesty. Czuję, że niezadowolonych będzie więcej i nie tylko z powodu szkół.
komentarz ukryty pokaż
~ Stefan
Oceniano 19 razy  -11   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Dobrze niech czwórkę o dwójkę zlikwidują i tak tam chodzą najgorsze dzieci, w tych szkołach jest niski poziom nauczania Jestem za likwidacją tych szkół!!!!!!!!!!!!!
~ trewor
Oceniano 16 razy  -8   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
bez jaj, nazwijcie to pikietką nauczycieli bo prawie tylko oni tam przyszli, dzieciaki to też w większości "nauczycielskie"
~ przechodzi
Oceniano 11 razy  +1   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Mieszkańcy nie dołączyli, bo mają gdzie uczyć dzieci w innych dobrych szkołach w Biłgoraju. Po tych popisach "obrończyń" na sesji, wiele osób ma o nich krytyczną opinię.
~ uczestnik
Oceniano 7 razy  -1   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
jest mooooooooooc ;D
~ anonimus
Oceniano 15 razy  +3   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Ciekawe jak miało być więcej osób skoro zezwolenie na przeprowadzenie tej manifestacji dotyczyło godziny 14 ... było by 10 razy więcej osób gdyby nie był to środek tygodnia w godzinach kiedy 90% ludzi zarabia na chleb :/
~ Troll
Oceniano 48 razy  +28   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Niedługo będę się bał otworzyć lodówkę, bo Szeliga wyskoczy.
~ Looker
Oceniano 22 razy  -2   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Najważniejsze aby BCK się budował...,dzieci mamy w d..., przecież wybory dopiero za jakiś czas!!!
~ Oszczędny
Oceniano 13 razy  +1   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Skoro jest tak ciężko z budżetem tego pięknego i zadłużonego miasta, to może by burmistrz zrezygnował ze swoimi urzędnikami z trzynastek w tym roku. Jak wiadomo na rezygnację z nagród na koniec ostatniego roku nie ma co już liczyć. Radni chcący zamknąć szkoły w celu oszczędności, mogliby sami zrezygnować ze swoich diet.
W ogóle najlepiej, jakby nie było radnych z opozycji - przedłużają posiedzenia, a i tak ich się nie słucha. Więc po co ten kabaret. Jest przy tym problem, gdy koalicja rządząca traci większość, trzeba szukać jakiś stanowisk dla nich - taka konieczność brzydkiej korupcji politycznej dla nieskazitelnych demokratów biłgorajskich.
~ grooby
Oceniano 12 razy  0   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
pikieta zorganizowana była przez niezrzeszonych rodziców!!!
komentarz ukryty pokaż
~ wszyscy?
Oceniano 15 razy  -11   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Podobno byli to wszyscy członkowie solidarnej polski wraz z rodzinami
~ adi
Oceniano 7 razy  -1   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
przeje...... troche szukac pracy po okolicach,, ale maja staż to pewno znajda
~ mieszkaniec
Oceniano 21 razy  +3   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
A GDZIE WAS SIĘ TYLE NABRAŁO? HAHAHA PANIE POŚLE I PANIE ANTOLAK WIDAĆ JAKIE MACIE POPARCIE W POWIECIE BIŁGORAJSKIM . NIE RÓBCIE WIOCHY Z TAK PIĘKNEGO MIASTA.
~ obserwator
Oceniano 17 razy  -9   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Ludzi nie było wiele, dziwi hałaśliwe zachowanie przed UM i wciąganie uczniów, Dla uczniów podstawówek są w Biłgoraju dobre szkoły nr 1, nr 3 i nr 5 (blisko SP nr 4).
~ widz001
Oceniano 14 razy  -2   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
zdziwiło mnie,że przerwano pikietę tak szybko... powinni walczyć do końca...
~ MH
Oceniano 27 razy  +3   Ocena Ocena | Zgłoś do usunięcia
Ciekawi mnie tylko czy ktoś specjalnie robił zdjęcia na samym początku, kiedy było mało ludzi, żeby tylko ich ośmieszyć. Kto nie był/nie widział temu powiem, że było znaaaacznie więcej ludzi, a zdjęcia są z samego rozpoczęcia, kiedy wszyscy zaczynali się schodzić.
REKLAMA
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA

Przeczytaj również

REKLAMA

Ostatnio czytane

REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA

Ostatnio na forum

  • leczenie i słuzba zdrowia
  • czytałem artykuł Pana w temacie i tak do końca nie wiem o co chodzi. Bo w Biłgoraju mamy dużo dobrych lekarzy, do szpitala się ...
    ~ czytelnik 3 dni temu
    czytaj dalej
  • leczenie i słuzba zdrowia
  • Ale miałem okazje spotkać lek.med.M Grabias.Młoda osóbkę.Ta to potrafi pogadać doradzić.Pożartować i chorego wyprowadzić z błędu.Mało naprowadzić na dobrą słuszna,drogę.Nie jest uparta ...
    ~ w temacie 3 dni temu
    czytaj dalej
  • uwaga nowotwory
  • Organoterapia czyli regeneracja tkanek ludzkich nach Prof.dr.med.Theurer to sensacyjna terapia w walce z nowotwo rem.Niestety w Polsce lekarz nic nie wie ...
    ~ Pacjentka 16 maja 2012
    czytaj dalej
  • Najlepszy zespół na wesele?
  • A co sądzicie o zespole a.m.s z Biłgoraja?? Jak grają, jak długie robią przerwy, etc. ?
    ~ blaaackpearl 15 maja 2012
    czytaj forum
  • leczenie i słuzba zdrowia
  • Jak sie dostać do Dr Gdańskiej w jakie dni poniedziałek wtorek sroda i o której godzinie jechać na to pogotowie mam problemy z dzieckiem mieszkamy pod Biłgorajem w Korczowie
    ~ matka z okolic Biłgoraja 15 maja 2012
    czytaj forum

Aktualności

Nowe zdjęcia w artykułach

Ostatnio przesłane zdjęcia czytelników

    Zwycięska ŁadaZwycięska ŁadaZwycięska Łada
    Zwycięska ŁadaZwycięska ŁadaZwycięska Łada
    Zwycięska ŁadaZwycięska ŁadaWypadek motocykla, helikopter transportował rannego
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

84 539 99 00

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny cefau wykonanie eball hosting home.pl
Zapytania Google | Recepcja | Google